دانستنی هایی از ترس

دانستنی هایی از ترس

ترس یکی از اصلی ترین ویژگی های آدمی است، که از بدو تولد تا انتهای زندگی با خود همراه دارد، ترس در همه  افراد وجود دارد ولی مقدار آن در افراد مختلف  متفاوت است، در بعضی افراد بیشتر در بعضی کمتر است ما قصد دارم تا در این دسته از مقالات دانستنی های روانشناسی را برای شما عنوان کنیم و در ان مقاله یک دانستنی جالب در باره ترس برای شما بیان می کنیم پس تا انتهای مقاله( دانستنی هایی از ترس )همراه ما باشید.

ترس در یکی کشنده در یکی زنده نگه داشتن

دانستنی هایی از ترس

تا به حال دقت کرده اید که شیرها برخلاف سایر گونه ها با اعضای پیر گله شان، رفتار متفاوتی  دارند؟

این در حالی است که سایر حیوانات اعضای پیر گله خود  را که از عهدۀ زندگی خود برنمی آیند را به حال خود رها میکنند تا بمیرند،

جالب است بدانید که  شیرها به این شکل عمل نکرده و از مسن ها برای شکار استفاده میکنند.

در واقع دستۀ شیرها بز کوهی را در دره ای تنگ و باریک به دام می اندازند سپس شیرهای جوان در یک سمت و شیرهای پیر و بدون چنگال و دندان در انتهای دیگر دره جمع می شوند.

 شیرهای پیر از ترس و درماندگی  با تمام  توان خود ، با صدای بلند غرش می کنند. حیوانات درون مسیر با شنیدن صدای غرش از شدت ترس  به جهت مخالف می دوند و مستقیم به دام شیرهای جوان منتظر می افتند.

در واقع  درسی که بزهای کوهی باید بیاموزند مشخص است؛ اگر به جهت غرش دویده بودند در امان بودند، اما آنها به شدت از صدا ترسیده و با فرار از صدای خطر به دام خطر واقعی میا فتند در واقع ترس انها باعث مغلوب شدن انها از دست شیر های جوان شد.درحالی که ترس شیر های پیر باعث شد بتوانند غذای خود را تامین کنند

این داستان  پر نکته نشان دهندۀ مشکل جدی اکثر افراد است. آنها از صدای غرش می گریزند.

انسانهای مضطرب از ترس گریزان هستند و تلاش میکنند تا نقطه ای امن و آرام پیدا کنند و در آن مخفی شوند. اگر   انها از پرواز بترسند سوار هواپیما نمیشوند، اگر از جمعیت بترسند خود را در خانه حبس میکنند. با این شیوه، ترس آنها هیچگاه کاهش نمی یابد، بلکه همواره در افزایش است.

 به طور کلی میتوان گفت هر چه بیشتر بگریزید، بیشتر میترسید

سوزان جفرسون میگوید: ترس را باور کن و با وجود آن اقدام کن

امانوئل هم میگوید: “ترس فقط به اندازۀ اجتناب شما قدرتمند است. هر چه بیشتر از ترس روی گردانید و از آن اجتناب کنید و نخواهید که در آغوشش کشید، قدرت بیشتری به آن می بخشید.

امیدوارم خواندن این مقاله به شما کمک کرده باشد برای خواندن مقالات بیشتر می توانید به صفحه مجله سلامت مراجعه کنید

اگر از مقاله لذت بردید انرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
مشاوره آنلاین در هر کجا

هرجا که هستید رایگان مشاوره دریافت کنید

کارل گوستاو یونگ

ما در همیار مشاور قصد داریم همراه شما باشیم در تمام لحظات زندگیتان با ارائه مقالاتی جامع و کاربردی در زمینه روان و دانستنی های مهم

ارتباط با ما

شما میتوانید از طریق شماره های زیر یا شبکه های اجتمایی با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۰۹۳۷۲۹۵۱۸۳۱

برای ارتباط از طریق ایمیل کلیک

همراه ما باشید در شبکه های اجتمایی

تمامی حقوق این وب سایت برای همیار مشاور محفوظ است