تیپ شخصت برونگرای احساسی

تیپ شخصیت برونگرای احساسی

در این مقاله هم مطابق سری مقاله های گذشته تیپ شخصیت قصد داریم تیپ شخصیت دیگری را به شما معرفی کنیم، تیپ شخصیت برونگرای احساسی  یکی از رایج ترین تیپ هایی هست که در میان افراد وجود دارد در این مقاله قصد داریم به طور تمام و کمال راجب این تیپ شخصیتی صحبت کنیم و بگوییم این افراد دارای چه ویژگی هایی هستند .

ابتدا بگذارید بگوییم که به طور کلی  اصلان برونگرایی یعنی چه؟!!

برونگرایی

افراد تیپ شخصیت برونگرا افرادی هستند بیشتر تحت تاثیر دنیای بیرون و اطرافیانشان هستند، در واقع علایق و رفتار ها یشان اغلب درونی نیست و  جوری رفتار می کند که اطرافیانش رفتار می کند و سعی می کنند  اعمال و رفتارشان  مطابق جامعه باشد.

شخصیت انسان  همواره تحت تاثیر نحوی جهت گیری فرد به دنیای خودش است، اگر این جهت گیری ها به سمت دنیای درون باشد فرد داری شخصیت درونگرا می شود و اگر این جهت گیری ها به دنیای خارج باشد فرد دارای تیپ برونگرا است.

برای مطالعه بیشتر راجب تیپ شخصیت برونگرا و درونگرا  می توانید با کیک بر روی لینک های زیر وارد مقاله این تیپ شخصیت شوید و آنهارا مطالعه کنید.

تیپ شخصت برونگرای احساسی

مشخصه های افراد دارای شخصیت برونگرای متفکر

افراد دارای تیپ شخصیت برونگرای احساسی در بخش خوداگاه خود کارکرد حال (احساس لحظه ای) را پرورش داده و متمایز کرده است احساس این فرد با توجه به  برونگرا بودن کاملا به محیط خارج بستگی دارد.

در افراد نرمال حال فرد هم به محیط بیرون و هم محیط درون بستگی دارد اما در افراد برونگرای احساسی کاملا به محیط بیرون بستگی دارد و در واقع خوب بودن یا نبودن محیط بیرون بر حال فرد تاثیر دارد.

حال در ان افراد کاملا مطابق عرف جامعه است و بیشترین پذیرش را در محیط جامعه دارند.

شخص دارای این تیپ زمانی ناراحت می شود که اطرافیانش ناراحت است و زمان شاد است که اطرافیان شاد.در این افراد ذوق هنری بستگی به هنر عامه پسند دارد مثلا هر کتابی که مشهور تر باشد می رود سراغ ان و انرا مطالعه می کند.

ین تیپ شخصیت بیشتر در خانم ها وجود دارد .

مشکلات این نوع تیپ شخصیت

با توجه به این که این افراد مطابق الگوی جامعه پیش میروند ممکن اسب بعضی افراد و کمپانی ها از این موضوع سوء استفاده کنند مثلا یک نقاشی که شاید ارزش چندانی نداشته باشد را با ایجاد یک شو اف و تبلیغ باعث شود افراد این تیپ فکر کند این عرف جامعه است و سراغ ان میروند و باعث فروش بیشتر ان می شود و افزایش قیمت ان نقاش می شود.

برای مثال یک مدل لباس که شاید مسخره باشد ولی ان شرکت تولید لباس ان لباس را برتن یک فرد معروف می کند و این باعث می شود افراد دارای این تیپ شخصیت که افراد زیادی هم هستند به دنبال این مد رفته و این نوع مد را رواج دهند و باعث سود کلان ان افراد شوند .

عوارض و نکات منفی این نوع تیپ

در تیپ شخصیت برونگرای احساسی علاوه بر موضوع سوء استفاده ای که در بالا توضیح داده ایم نکات منفی دیگری هم و جود دارد که گریبان افراد دارای این نوع تیپ را می گیرد.

همانطور که گفته ام این افراد هموار در حال تلاش اند که حال خود را مشابه جامعه کنند اما این موضوع دیر یا زود باعث ایجاد آثار منفی و کج خلقی در فرد می شود .

ان افراد در نا خود آگاه خود یکسره در حال سرکوب  کارکرد تفکر است سپس باعث ایجاد حالت جبران می شود. فرد ممکن است وسواس پیدا کند.

سازگاری افراد برونگرا احساسی به ۲ دلیل می تواند شکسته شود :

  1. شرایط مختلف در زندگی راه حل های متفاوتی دارد و فرد نم تواند انرا از راح حل بیرون دریافت کند.
  2. به خاطر  سرکوب شدن کارکرد تفکر و جمع شدن و پر انرژی شدن ان باعث ایجاد عقده می شود.

 

امیدوارم خواندن  مقاله اهمیت تغذیه کودکان از تولد تا ۵ سالگی به شما کمک کرده باشد برای خواندن مقالات بیشتر می توانید به صفحه مجله سلامت مراجعه کنید

اگر از مقاله لذت بردید انرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
مشاوره آنلاین در هر کجا

هرجا که هستید رایگان مشاوره دریافت کنید

تمامی حقوق این وب سایت برای همیار مشاور محفوظ است