اریک اریکسون

زندگی نامه اریک اریکسون

اریک اریکسون در سال ۱۹۰۲ در فرانکفورت آلمان به دنیا آمد. پدرش که دانمارکی بود پیش از تولد او و خانواده اش را ترک کرد و مادر یهودی او بعداً با دکتر تئودور هامبرگر ازدواج کرد.

علاقه او به «هویت» از همان نخستین تجربه های شخصی و کودکی اش در دوران مدرسه آغاز شد اریک اریکسون در طول دوره جوانی با هویت خود در جنگ بود، چون حس می کرد که ناپدریش هیچ وقت او را مانند دختران تنی خودش کاملا نپذیرفته بود.

از یک سو بچه‌های مدرسه او را به خاطر قد بیش از حد بلندش، چشمان آبی و موی بلند مسخره می‌کردند و از سوی دیگر، به خاطر سابقه ی یهودی بودنش مورد طرد در گروه هم سن و سالان خود قرار می‌گرفت.
اریک اریکسون پس از مسافرت های زیادی که به نقاط مختلف اروپا داشت، به دیدن آنا فروید رفت و پس از دیدن آنا فروید در زمانی که در وین کار می کرد، تصمیم گرفت تا رشته ی روانکاوی را دنبال کند سپس در موسسه روانکاوی وین به روش مونته سوری که بر مراحل روانی – جنسی و رشدی متمرکز است، در رشته رشد کودک تحصیل کرد. او از انجمن روانکاوی وین گواهی‌نامه رسمی دریافت کرد.
اریک اریکسون در سال ۱۹۲۹، زمانی که در یک بالماسکه در وین شرکت کرده بود، با ژوان سرسون، نقاش و رقاص متولد کانادا که توسط یکی از شاگردان فروید روانکاوی شده بود آشنا شد. آن ها عاشق هم شدند ولی زمانی که ژوان حامله شد، اریک اریکسون از ازدواج با وی خودداری کرد. او بعد ها توضیح داد که از احساس تعهد دایمی نسبت به افراد می ترسد و معتقد بود که مادر و ناپدری اش نوه ای را که یهودی نباشند تایید نخواهند کرد.
سپس  اریک اریکسون به همراه همسرش و پسر کوچکش در سال ۱۹۳۳ از قیام نازی ها به ایالات متحده فرار کردند. این زوج سه فرزند به دنیا آوردند

زندگی شخصی

اریک اریکسون در ابتدا در بوستون ساکن شد. او اولین مردی بود که در زمینه روانشناسی کودک در منطقه بوستون فعالیت کرد. اریک اریکسون در دانشکده پزشکی هاروارد، مرکز راهنمایی Judge Baker و کلینیک روانشناسی هاروارد خدمت می کرد. در این مراکز با روانشناسانی چون کرت لوین، مارگارت مید و جرج بیتسون آشنا شد. اریکسون بین سال های ۱۹۳۶ تا ۱۹۳۹ در موسسه روابط انسانی دانشگاه ییل مشغول به کار بود و به عنوان استاد در دانشکده پزشکی همین دانشگاه نیز کار می کرد.

هنگامی که اریک اریکسون در سال ۱۹۳۹ به کالیفرنیا نقل مکان کرد. در موسسه Child Welfare مشغول به کار شد و در دانشکده دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و سان فرانسیسکو خدمت کرد.

اریک اریکسون به مطالعه کودکان بومی آمریکا ادامه داد. اریکسون تا سال ۱۹۵۱ در دانشگاه کالیفرنیا ماندگار شد. تا زمانی که برای اثبات کمونیست نبودنش مجبور به امضای سوگند نامه ی وفاداری شد.

با وجود این که او یک کمونیست نبود، امضای سوگند نامه ای که بر اساس مبانی First Amendment بود را نپذیرفت و پس از آن مجبور به استعفا از دانشگاه کالیفرنیا شد سپس او به ماساچوست بازگشت و در آن جا به تمرکز خود بر جوانانی که از نظر عاطفی دچار چالش بودند در مرکز آستین ریگز ادامه داد.

اریک اریکسون فعالیت حرفه ای خود را به عنوان یک استاد رشد انسان در دانشگاه هاروارد به پایان رساند و در ادامه به تحقیقات رفتاری و انتشار مقالات پرداخت. او در سال ۱۹۹۴ در ماساچوست درگذشت

برای خواندن مقالات بیشتر و کسب اطلاعات به صفحه مجله سلامت مراجعه کنید

مشاوره آنلاین در هر کجا ع ارکسون
اگر از مقاله لذت بردید انرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
مشاوره آنلاین در هر کجا

هرجا که هستید رایگان مشاوره دریافت کنید

کارل گوستاو یونگ

ما در همیار مشاور قصد داریم همراه شما باشیم در تمام لحظات زندگیتان با ارائه مقالاتی جامع و کاربردی در زمینه روان و دانستنی های مهم

ارتباط با ما

شما میتوانید از طریق شماره های زیر یا شبکه های اجتمایی با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۰۹۳۷۲۹۵۱۸۳۱

برای ارتباط از طریق ایمیل کلیک

همراه ما باشید در شبکه های اجتمایی